Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1

Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1 jest bardzo ważna dla utrzymania działania tego sprzętu. Instrukcja jest dostępna na stronie producenta i zawiera szczegółowe informacje na temat konserwacji i obsługi sprzętu. W instrukcji są opisane wszystkie niezbędne czynności, w tym jak sprawdzić i wyregulować części, jak wymienić części, jak wyczyścić i konserwować filtry, jak sprawdzić i wyregulować czujniki, jak sprawdzić i wyregulować regulator, jak sprawdzić i wyregulować zawory, jak sprawdzić i wyregulować pompy i wiele innych. Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1 jest bardzo ważna dla zachowania bezpiecznej eksploatacji tego sprzętu.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1

Konserwacja i czyszczenie

INFORMACJE OGÓLNE

Niezależnie od materiału, z którego wykonana jest elewacja, należy regularnie poddawać ją konserwacji. W perspektywie długoterminowej pozwala to zapobiec kosztownym naprawom i zachować estetyczny wygląd budynku. Pozostawienie zabrudzeń na elewacji przez zbyt długi czas może spowodować ich wniknięcie w głąb płyt, co uniemożliwi ich wyczyszczenie podstawowymi środkami.
Budynek należy zaprojektować w taki sposób, aby zapewnić dostęp do wszystkich płyt celem dokonania ich kontroli i konserwacji.


ZABRUDZENIA I KOŁNIERZE METALOWE

Na elewacji mogą osadzać się zawarte w powietrzu i wodzie deszczowej pył, sadza, oleje, tłuste substancje itp. Odpowiedni projekt i staranny montaż pozwalają uniknąć powstawania miejscowych zabrudzeń i zacieków. Można to osiągnąć, stosując odpowiednie kapinosy, korzystając z uszczelnień i zabezpieczając podatne na korozję powierzchnie wykonane np. z cynku, miedzi, aluminium lub stali. Szybkość osadzania brudu i stopień zabrudzenia w dużej mierze zależą od typu powierzchni, stabilności chemicznej, twardości, porowatości i podatności na gromadzenie ładunków elektrostatycznych.
Należy uwzględnić wpływ warunków atmosferycznych na budynek oraz wpływ wody ściekającej z płyt elewacyjnych na materiały znajdujące się poniżej.


GRAFFITI


Utwardzana promieniami UV wierzchnia powłoka płyt EQUITONE [pictura] i EQUITONE [natura pro] zapewnia doskonałą ochronę przed najczęściej używanymi barwnikami i farbami w sprayu. Ponadto jest gładka i łatwa do czyszczenia. Powłoka płyt [pictura] i [natura pro] pomyślnie przeszła test praktyczny i cykl 2 testów dla systemów ochrony powierzchni przed graffiti przygotowane przez Quality Association for Anti-Graffiti eV (raport ILF 4-013/2006 instytutu farb i tuszów eV).
Należy pamiętać, że nakładane na miejscu produkty zabezpieczające przed graffiti mogą wpłynąć na współczynnik odbicia światła, a tym samym na wygląd i kolor płyty.


CZYSZCZENIE


Fasady można czyścić na dwa sposoby: mechanicznie lub chemicznie. Ogólnie zalecane jest czyszczenie całej fasady, ponieważ wyczyszczenie tylko jej części może doprowadzić do powstania różnic w odcieniu płyt. Zwykłe zabrudzenia można usunąć gąbką zwilżoną wodą. Nie używać materiałów ściernych takich jak zmywaki druciane czy wełna stalowa, ponieważ zostawiają one trwałe zarysowania na powierzchni płyt.


WYKWITY


Prawidłowe postępowanie z płytami pozwala uniknąć osadzania się pyłu wapiennego.
Płyty należy składować w dobrze wentylowanym miejscu. Zabezpieczyć je przed deszczem. Nie zdejmować folii ochronnej na czas przechowywania. Folię tę należy zdjąć dopiero tuż przed montażem. Jeśli do opakowania przedostanie się woda, zdjąć materiał opakowaniowy i wytrzeć płyty, po czym ustawić w miejscu, w którym będą mogły całkowicie wyschnąć.
Jeśli osady wapienne nadal są widoczne, można je usunąć łagodnym roztworem kwasu. Roztworem przecierać tylko płytę (nie przecierać powierzchni szklanych lub aluminiowych).

Więcej informacji znajduje się w katalogu PROJEKTOWANIE I ZASTOSOWANIE. W celu jego uzyskania należy skontaktować się z działem pomocy technicznej.

Chcesz uzyskać dostęp do instrukcji obsługi? Tutaj znajdziesz całą dokumentację Twojego urządzenia, włącznie z instrukcją obsługi i montażu. Możesz przeglądać i pobrać instrukcję obsługi oraz inne dokumenty dotyczące Twojego urządzenia.

 • E-numer
 • Zaloguj się w My Siemens...

  Wyszukaj swoje urządzenie wpisując numer modelu (E-Nr)

  Wpisz numer modelu (E-Nr) urządzenia. Informacje te są niezbędne do zidentyfikowania Twojego urządzenia, aby baza danych mogła skierować Cię do właściwej dokumentacji. Numer E-Nr znajduje się na tabliczce znamionowej urządzenia. Numer składa się z dwóch liter na początku, po których następuje sekwencja cyfr i liter. Siemens Nr modelu zawsze zaczynają się od dwóch liter. Na końcu znajduje się „/”, a po nim jeszcze dwie cyfry jako dwa ostatnie znaki.

  Użytkownicy telefonów komórkowych: należy wykonać zdjęcie tabliczki znamionowej

  Jeśli korzystasz z telefonu komórkowego, możesz kliknąć ikonkę aparatu w polu poniżej, a następnie wykonaj zdjęcie tabliczki znamionowej a nasz system zidentyfikuje numer E-Nr i prześle prawidłowe dane. Inni użytkownicy mogą zapisać zdjęcie tabliczki znamionowej w komputerze, a następnie wybrać odpowiedni plik, aby system mógł rozpoznać numer E-Nr.

  więcej

  Jak mam znaleźć moje urządzenie?Jak mogę zlokalizować tabliczkę znamionową?

  Wybierz grupę, a następnie rodzaj swojego urządzenia.

  Zobaczysz kilka rysunków, na których została zaznaczona lokalizacja tabliczki znamionowej.

  Wybierz grupę urządzenia

  Serwisowe Centrum Wsparcia

  Oferujemy profesjonalne doradztwo. Dzięki nam masz pewność, że otrzymasz najlepszą opiekę.

 • Serwisowe Centrum Wsparcia
 • Jesteśmy do Twojej dyspozycji

  Nasz wykwalifikowany zespół specjalistów jest do Twojej dyspozycji i odpowie na wszystkie Twoje pytania. com/pl/serwis/kontakt">Skontaktuj się z nami.

  Skontaktuj się z nami w sprawie części zamiennych i akcesoriów

  Przyjazny zespół specjalistów marki Siemens jest do Twojej dyspozycji pod numerem 42 271 5555.

  Centrum Kontaktu pracuje od poniedziałku do piątku 8:00 - 20:00, w weekendy w godzinach 8:00 - 17:00. com/pl/sklep/wyszukaj-czesci">Wyszukaj części zamienne

  Serwis marki Siemens

  Odkryj nowe sposoby obsługi swojego urządzenia AGD marki Siemens dzięki Centrum Wsparcia. Internetowe Centrum Wsparcia marki Siemens oferuje szeroki zakres opcji, zapewniając przy tym najwyższy poziom obsługi.

  Dowiedz się więcej

  Innowacja

  Przełomowe technologie stają się tak intuicyjne, że zaczynają odmieniać Twój dom. Uprość swoją codzienność, inspirując się nowym sposobem życia. Innowacje marki Siemens – ciesz się przyszłością już dziś. com/pl/inspiracje/innowacja">Dowiedz się więcej

  Domowe inspiracje

  Poznaj fascynację miejską przestrzenią życiową, gdzie najnowsze wzornictwo łączy nowoczesność z tradycja i zaawansowaną technologią. Innowacja i wzornictwo: związek, który wciąż jest interpretowany na nowo przez wpływowych architektów. com/pl/inspiracje/wzornictwo/home-stories">Dowiedz się więcej

  Wyszukiwarka pomoże Ci odnaleźć poszukiwaną instrukcję.
  Wpisz poniżej nazwę produktu i/lub użyj filtrów wybierając grupę produktów.

  Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja konserwacji sprzętu Emerson Copeland Ev2080m L1