Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch Hva331bs0

Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch HVA331BS0 to oficjalny dokument, który zawiera wszystkie niezbędne informacje o konfiguracji, regulacji i testowaniu urządzenia HVA331BS0 marki Bosch. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące zasady działania i użytkowania urządzenia oraz wymienia wszystkie niezbędne informacje dotyczące bezpieczeństwa i ostrożnego użytkowania. Podręcznik zawiera również szczegółowe informacje na temat konfiguracji, regulacji i testowania urządzenia, aby upewnić się, że urządzenie działa poprawnie i bezpiecznie.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch Hva331bs0

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

KGS 26 Jun 2011 22:21 4684

 • #1Level 23  

  #1

  Witam serdecznie!
  Poszukuję opisu (procedur) regulacji zespołu wałków (szczególnie farbowych) tej maszyny. Problem polega na tym, że po wykonaniu wszystkich nastaw, uruchomieniu maszyny po krótkim czasie od rozpoczęcia druku występuje zjawisko nierównomiernego rozprowadzania farby na zespole wałków oraz na płycie offsetowej i co za tym idzie na gumie oraz na zadrukowywanym papierze. Dodatkowo występuje zjawisko przenikania wody do farby. Sama woda zawiera oczywiście niezbędnie dodatki (stabilomat i alk. izopropylowy-IPA) i stosowany jej skład w innych maszynach nie powoduje w/w problemów z drukiem.
  Dodam, że maszyna pracowała poprawnie (a już swoje lata ma) i od pewnego czasu zaczęły się w/w problemy.
  O ile z naprawą (a praktycznie wymianą-zbudowaniem od podstaw całego sterowania) elektryki dałem sobie radę, to już tak specjalistyczne regulacje mechaniczne są poza moją wiedzą.
  Jeżeli więc któryś z Kolegów posiada takową wiedzę to bardzo poproszę o pomoc.
  Za udzieloną pomoc z góry dziękuję.
  Pozdrawiam!

 • Helpful post

  #2tato56Level 30  #2

  Dawno nie robiłem tych maszyn ale mam pytanie czy pracowała cały czas czy miała długi postój? jak sobie przypominam to jak wyglądają paski na ręcznym obrocie? (cylinder na "4" obrót korbą potem powrót na "5")może być że do wymiany wałki rozprowadzające farbę(spuchnięte na bokach) co do wody to ustaw duktor na "0" i potem powoli ustaw dozowanie

 • #3#3

  Witam!
  Maszyna pracowała praktycznie cały czas. Problem z "rozlegulowywaniem się" narastał od ok. 2-3 m-cy. Paski na płycie przy ręcznym obrocie i dostawianiu tłoka bardzo ciężko ustawić tak by by były w miarę równo odbite. Z jednej strony są grubsze-bardziej wyraziste a z drugiej strony płyty natomiast ledwo widać farbę. Podobnie na wałkach farbowych rozprowadzona farba (po prawej stronie patrząc od przodu maszyny) jest "matowa" co jak mi się wydaje jest objawem złego styku wałków tudzież regulacji ich wzajemnego położenia. Przy druku efekt jest taki, że po prawej stronie zadrukowywanego papieru ledwo widać farbę. Na płycie i na gumie braki w farbie po prawej stronie też występują. Wszystkie próby regulacji były dokonywane na żółtej (yellow) farbie by lepiej było widać ślady na wałkach przy dostawianiu.
  Jutro sprawdzę raz jeszcze wg. opisanej procedury i opiszę dokładniej wyniki testów. Pozdrawiam!

 • #4#4

  I jeszcze jedno wklep na You Tube Romaior 313 i szukaj jest wszystko Powodzenia

 • #5#5

  Dzięki za pomoc! Zastosuję wskazówki w praktyce i zdam relację. svg"/>

  Po przeprowadzeniu wszystkich regulacji (bezcenna była ściąga - książeczka z rysunkami wałków i ich dokładnymi pozycjami) maszyna ruszyła i drukuje prawidłowo. Jak na razie na starych wałkach, gdzie guma już nieco "sparszywiała" co wiąże się z koniecznością ich ponownego "wylania" gumą. Na szczęście są firmy, które to robią. Trochę problemów sprawiła regulacja samego zespołu wodnego, ale już wszystko O. K. Jeszcze raz dziękując za pomoc temat z powodu rozwiązania problemu zamykam. svg"/>

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Piekarnik buczy

Przydarzyła Ci się awaria sprzętu? Przede wszystkim nie panikuj! Określ, gdzie leży problem. Często okazuje się, że naprawa jest łatwiejsza niż się wydawało. Udowodnimy Ci, że wcale nietrudno jest zostać bohaterem w sowim domu. Jesteśmy bezkonkurencyjni. Sprawdź nas!

Zobacz rozwiązanie

Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch Hva331bs0

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch Hva331bs0

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik procedur regulacji i testowania Bosch Hva331bs0